بانک کتاب ثبت لینک
بستن تبلیغات [X]
با مجموعه درخت سبز کیش آشنا شوید : گردشگری و سفر

گردشگری و سفر

گردشگری و سفر


نت پیانو نت ویولن نت سنتور نت گیتار

با مجموعه درخت سبز کیش آشنا شوید

مجموعه درخت سبز کیش

در مجاورت دو جاذبه مهم گردشگری جزیره کیش یعنی شهر تاریخی حریره و آب انبار این جزیره یک مجموعه بی نظیر به نام درخت سبز کیش شکل گرفته است.

سن درخت سبز:

کهنسال‌ترین درخت لور یا همان انجیر معبد در جزیره کیش است که چیزی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد.

مجموعه درخت سبز کیش

خواص انجیر معابد:

درختان انجیر معابد، در ابتدا تنه است، ولی با رشد درخت، شاخه های آن به سمت زمین آویزان می شوند و بعد از مدتی در آن فرو می روند که خود به تنه تبدیل می شوند. این روند آن قدر ادامه می یابد تا یک درخت با چندین ساقه به هم پیچیده و پیوسته در داخل زمین بوجود می آید.

مجموعه درخت سبز کیش 2

درخت آرزوها:

شاخه های این درخت، گره هایی با نخ یا پارچه زده شده است که در اول آن را به نوعی مقدس می نمایاند. گروهی از مردم معتقدند که این درخت انرژی های خوبی دارد و به همین دلیل به قصد برآورده شدن نیازشان نخ ها و پارچه‌هایی به شاخه‌های آن می‌بندند.دیدن این مجموعه زیبا در تور کیش خالی از لطف نیست.

مجموعه درخت سبز کیش 2

در انتهای طولانی ترین مسیر آبرفتی باستانی جزیره کیش ،آب های سطحی به قسمتی از منطقه شمالی جزیره که به دره پرتغالیها معروف است سرازیر میشوند لذا این منطقه از سرسبزی خاصی برخوردار است. درختان لور یا انجیر معابد در دوره ایلخانی و تیموری به جزیره آورده شده اند، این درختان از هند و چین به کیش، قشم و نوار ساحلی خلیج فارس وارد و در بیشتر مناطق قدیمی تر کیش کاشته شدند.

مجموعه درخت سیز کیش 3

سرسبزی محوطه ، آلاچیق ها و نرده‌های چوبی و پیاده‌روهای این مجموعه، باربیکیو ها و صندلیهایی با طراحی جالب این مجموعه را زیبا ساخته است. اما یکی از عواملی که گردشگران تور کیش را به این نقطه می‌کشاند، هیبت افسانه‌ای درخت سبز است. سرسبزی محوطه ساختمان‌ها و نرده‌های چوبی و پیاده‌روهای این مجموعه، مناطق شمالی کشور را تداعی می‌کند.

مجموعه درخت سیز کیش 4

مجموعه درخت سبز با آلاچیق‌های زیبا و محل های متعدد پخت کباب برای استراحت و بازدید رایگان گردشگران بازسازی شده است و مسیر های پیاده رو با چراغ‌های فانوسی شکل در میان فضای همیشه سبز با گل های کاغذی رنگارنگ، شما را به سوی جاذبه اصلی این مجموعه می‌برد. در این مجموعه نمازخانه، رستوران فصلی، بوفه و سرویس بهداشتی نیز موجود است.


[ بازدید : 58 ]

[ جمعه 26 خرداد 1396 ] [ 10:08 ] [ pouya ]

[ ]